На допомогу учням

                       Корисні та шкідливі звички                                     

                                   Любі діти!
 Ви повинні знати, що Батурин- колишня гетьманська столиця Лівобережжя. Місто розташоване на річці Сейм за 26 км від районного центру Бахмач Чернігівської області.
 Місто було засноване на початку 17ст. Вперше згадується в документах 1625роком у зв'язку із спорудженням Батуринської фортеці.
   Назва міста Батурин походить швидше за все від діалектного"батура"-башта, вежа, або тюрського імені Батур, Батир-богатир. З 1648 року Батурин став сотенним містечком Чернігівського полку, а з 1649 року- Ніжинського полку. У 1708р. у Батурині проживало близько 20 тисяч мешканців.
З 1760р. Батурин став власністю гетьмана Кирила Розумовського, який мав намір повернути сюди гетьманську столицю з м.Глухова.
  У 1750р. граф К. Розумовський отримав місто Батурин у подарунок від імператриці Єлизавети Петрівни. Граф навідався сюди після отримання високого титулу гетьмана.


Шановні учні. Звертаю вашу увагу на те, що знати українську мову - це сучасно! Наше сьогодення вимагає від кожної людини досконале знання рідної мови. Не кожному легко вона дається. Тому я пропоную вам переглянути цікаві відео-уроки талановитого вчителя української мови Олександра Авраменка. Сподіваюся на те, що вони вам допоможуть знайти кращі шляхи у вивченні рідної мови.

Немає коментарів:

Дописати коментар